انصاری: احتمالا لیگ برتر والیبال، مهر امسال آغاز می‌شود

دبیر کمیته مسابقات فدراسیون والیبال گفت: در مورد سقف قراردادها، ماده و تبصره‌ای در آیین نامه نداریم.

به گزارش روابط عمومی هیات والیبال استان تهران، نادر انصاری در گفت‌وگو با میزان، در خصوص زمان برگزاری لیگ برتر والیبالدر سال جاری اظهار داشت: هنوز زمان قطعی آغاز لیگ برتر مشخص نشده؛ اما تمام تلاشمان این است که همانند سال‌های قبل، لیگ در شهریور ماه استارت بخورد. البته باید یادآور شوم در شهریور ماه، ایران میزبان مسابقات نوجوانان آسیا است و از طرفی دیگر در همین ماه، قرار است رقابت‌های جام باشگاه‌های جهان برگزار شود، به همین دلایل احتمال دارد لیگ برتر کمی با تاخیر و نهایتا در مهر ماه شروع شود.

وی درمورد تعداد تیم‌های فصل پیش روی لیگ برتر والیبال و اینکه گفته می‌شود لیگ ۱۴۰۰ با ۱۶ تیم برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: داورزنی در یکی از مصاحبه‌هایش در مورد تعداد تیم‌ها اشاره کرده بود که قرار است لیگ با ۱۶ تیم برگزار شود، اما هنوز در این خصوص چیزی به صورت رسمی به کمیته مسابقات اعلام نشده است. اگر طبق گفته رییس فدراسیون، ۱۶ تیم در لیگ حاضر باشند یعنی اینکه هر ۱۴ تیم فصل اخیر در سال آینده حضور خواهند داشت و هیچ تیمی به لیگ دسته یک سقوط نمی‌کند و همچنین دو تیم برتر لیگ یک راهی لیگ برتر خواهند شد. همچنین اگر تعداد تیم‌ها ۱۶ باشد، مطمئنا باید در جلسات با مدیران تیم‌ها، درباره نحوه برگزاری لیگ و اینکه رقابت‌ها با مدل VNL، دوره‌ای و یا گروهی برگزار شود، تصمیم گیری کنیم.

دبیر کمیته مسابقات فدراسیون والیبال در پاسخ به این سوال که آیا در آیین نامه سازمان لیگ به سقف و کف قرارداد بازیکنان اشاره شده است؟ تصریح کرد: در آیین نامه به صراحت به میزان کف قرارداد‌ها اشاره شده است و طبق مقررات قرارداد یک بازیکن نباید از یک سال حقوق مصوب وزارت کار کمتر باشد؛ که این مبلغ هم هر سال از سوی وزارت کار به روز می‌شود، اما در مورد سقف قراردادها، ماده و تبصره‌ای در آیین نامه نداریم.

وی درخصوص قرارداد‌های چند میلیاردی برخی باشگاه‌های متمول با بازیکنان مدنظرشان و اینکه آیا وی این صحبت‌ها را تایید می‌کند؟ اظهار کرد: هنوز قراردادی به فدراسیون ارجاع نشده که بخواهیم چیزی را تایید یا تکذیب کنیم. فعلا این قرارداد‌ها در باشگاه‌ها به امضا رسیده‌اند و به دست فدراسیون نرسیده‌اند. قرارداد‌های جدید باید در سایت فدراسیون والیبال بارگذاری شوند و سپس با بررسی آنها می‌توانم به سوالات درمورد میزان قرارداد‌ها پاسخ دهم.

انصاری در پایان درباره اینکه آیا محدودیتی درمورد تعداد بازیکنان خارجی یک تیم وجود دارد یا خیر؟ گفت: طبق آیین نامه هر تیمی می‌تواند نهایتا ۶ بازیکن لیگ برتری را جذب کند، اما در آیین نامه در مورد اینکه تیم‌ها حداکثر از چند بازیکن خارجی می‌توانند بهره ببرند، صحبتی نشده است. در آیین‌نامه آمده که یک بازیکن خارجی فقط درصورت داشتن سابقه عضویت در تیم ملی کشورش می‌تواند به یک باشگاه لیگ برتری بپیوندد، اما در هیئت رییسه هم به این ماده، ایراد گرفته شد، زیرا برای نمونه اگر بازیکنی عضو تیم ملی یک کشور سطح پایین در والیبال باشد می‌تواند به یک تیم بپیوندد، اما بازیکنی که سابقه ملی نداشته، اما سال‌‎ها در لیگی مثل سری‌آ بازی کرده، نمی‌تواند به یک تیم لیگ برتری بپیوندد. به همین دلایل پس از آنکه رزومه و سابقه یک بازیکن خارجی مورد تایید سازمان لیگ باشد، برایش کارت بازی صادر می‌شود تا این ایراد، باشگاه‌ها را با مشکل مواجه نکند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

-- بارگیری کد امنیتی --