تشریح قوانین مسابقات ازسوی شاهمیری

باشگاه‌های مردان آسیا؛

رئیس کمیته داوران بیست‌ودومین دوره رقابت‌های والیبال قهرمانی باشگاه‌های مردان آسیا 2022 قوانین این دوره از مسابقات را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی هیات والیبال استان تهران،محمد شاهمیری درخصوص قوانین مسابقات باشگاه‌های مردان آسیا 2022 گفت: مسابقات با پروتکل اعلامی از سوی کنفدراسیون والیبال آسیا برگزار می‌شود. در روز نخست مسابقات و با توجه به تهیه عکس تیمی، پروتکل 33 دقیقه است و در دیگر روزهای مسابقات 30 دقیقه خواهد بود.

وی با بیان این‌که در این مسابقات تعویض زمین وجود نخواهد داشت، تصریح کرد: تیم‌ها تا پایان بازی‌ها در یک زمین ثابت می‌مانند. همچنین در این رقابت‌ها از سیستم ویدیوچک استفاده می‌شود که 8 مورد چلنج از جمله خطای تور، خطای پا از خط وسط، خط حمله و سرویس، اوت داخل، سر دفاع و چهار ضرب را زیر نظر دارد.

ناظر بین‌المللی والیبال ایران افزود: در این مسابقات از تکنولوژی روز فدراسیون جهانی والیبال استفاده می‌شود. بنابراین در تعویض‌ها راکت نداریم و به همین دلیل بازیکنان تیم‌ها می‌توانند از پیراهن با شماره‌های بالاتر از 20 هم استفاده کنند.

وی با تاکید بر این‌که در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های مردان آسیا در تهران، داوران از سیستم هدست و تبلت استفاده خواهند کرد، تصریح کرد: سبد انتهای زمین، سیستم توپ‌رسان است و در هر سبد 10 توپ بازی قرار می‌گیرد. بازیکنان خودشان اقدام به برداشتن توپ و زدن سرویس می‌کنند و تمامی قوانین و مقرراتی که اخیرا وضع شده‌اند در این مسابقات مدنظر قرار خواهد گرفت.

شاهمیری در خصوص داوران قضاوت کننده در این مسابقات هم گفت: هشت داور بین‌المللی این مسابقات را داوری خواهند کرد. دو داور از ایران و عراق (هر کشور دو داور) و داورانی از کشورهای قزاقستان، ژاپن، عراق و قطر قضاوت این دوره از مسابقات را برعهده دارند.

بیست‌ودومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های مردان آسیا 2022 از 24 تا 30 اردیبهشت با حضور هشت تیم به میزبانی جمهوری اسلامی ایران در سالن 12 هزار نفری آزادی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

-- بارگیری کد امنیتی --