زمان اردوی تیم ملی جوانان مشخص شد

زمان اردوی آماده سازی تیم ملی جوانان ایران برای رقابت های قهرمانی نوجوانان جهان اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی هیات والیبال استان تهران،مسابقات والیبال قهرمانی زیر ۲۱ سال جهان از ۳۱ شهریور تا ۱۱ مهر به میزبانی ۲ کشور ایتالیا و بلغارستان برگزار می‌شود. پارسال مسابقات قهرمانی آسیا که انتخابی قهرمانی جهان نیز بود به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا برگزار نشد و تیم‌های حاضر در رقابت‌های جهانی بر اساس رده‌بندی فدراسیون بین‌المللی انتخاب شدند.

بهروز عطایی سرمربی تیم جوانان ایران با اعلام اینکه اردوی گروه نخست بازیکنان از چهارم اردیبهشت آغاز می‌شود، گفت: اسامی اعضای کادرفنی و سرپرستی و لیست نهایی اردونشینان این هفته اعلام می‌شود.

وی افزود: ۴۵ تا ۵۰ بازیکنی که در گذشته به تیم نوجوانان دعوت شده و برای این تیم بازی کرده بودند به همراه بازیکنانی که سابقه بازی در رقابت‌های قهرمانی جوانان کشور و لیگ برتر را دارند به اردو دعوت می‌شوند.

عطایی خاطرنشان کرد: مشکل بزرگ ما این است که مسابقات جوانان آسیا را نداشتیم و یک مرحله عقب هستیم. با این حساب و برای اینکه بتوانیم از تمام ظرفیت‌های والیبال ایران استفاده کنیم، ابتدا درگیر شناسایی بازیکنانی خواهد شد که کمتر دیده شده‌اند.

سرمربی تیم والیبال جوانان ایران گفت: بازیکنان را به ۲ گروه تقسیم می‌کنیم. اردوی گروه نخست از چهارم و اردوی گروه دوم از هفدهم اردیبهشت آغاز می‌شود. در پایان اردوی دوم که تقریبا روزهای پایانی اردیبهشت خواهد بود، به جمع ۲۰ تا ۲۲ بازیکن نهایی می‌رسیم و کار اصلی با بازیکنان نهایی شروع می‌شود. سعی خواهیم کرد برنامه اردوها را بر اساس ۱۲ بازیکنی که قرار است به مسابقات جهانی اعزام شوند، تنظیم کنیم.

عطایی درخصوص تعداد اردوهای داخلی و محل برگزاری اردو نیز گفت: حدود ۱۲ اردو در نظر داریم. محل اصلی برگزاری اردوها در تهران است. اما ممکن است برخی استان‌ها و یا باشگاه‌ها که شرایط مناسبی به لحاظ کیفیت زمین و رفاه بازیکنان دارند برای میزبانی از اردونشینان از ما دعوت کنند. احتمال دارد که برخی اردوها را در شهرهای دیگر برگزار کنیم.

وی اظهار داشت: قبل از حضور در مسابقات قهرمانی جهان، چند اردوی تدارکاتی خارج از کشور خواهیم داشت. در حال حاضر نه مکان برگزاری اردوهای خارجی مشخص است و نه تیم‌هایی که قرار است با آن‌ها بازی تدارکاتی داشته باشیم اما در برنامه‌ریزی‌هایم ۵ تا ۱۰ بازی تدارکاتی در کشورهای اروپایی در نظر گرفته‌ام.

تیم والیبال زیر ۲۱ سال ایران در سال ۲۰۱۹ با هدایت عطایی به مقام قهرمانی جهان دست یافت. ایران یک بار هم در سال ۲۰۰۷ مدال برنز این مسابقات را به دست آورده بود.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

-- بارگیری کد امنیتی --