وهاب زاده حضورم در پیکان ربطی به لژیونر شدن همسر مدیرعامل ندارد/ انگاپت و نیمیر فقط پاداش قهرمانی می‌گیرند

مشاور روابط بین‌الملل باشگاه پیکان گفت: حضور من در باشگاه پیکان ارتباطی به لژیونر شدن همسر مدیرعامل ندارد.

به گزارش روابط عمومی هیات والیبال استان تهران،درمورد جذب ستاره‌هایی همچون انگاپت، معروف، موسوی و عبدالعزیز توسط تیم والیبال پیکان برای حضور در جام باشگاه‌های آسیا اظهار داشت: سال‌ها بود که والیبال ایران در جذب ستاره‌های بزرگ جهان دچار ضعف بود که این موضوع چند دلیل عمده داشت. آنها به ایران می‌آمدند و مشکلاتی برای آنها پیش می‌آمد که حاصل عدم مدیریت درست بود. در ادامه آنها مصاحبه‌هایی انجام می‌دادند که تبلیغات منفی علیه ایران بود.

وی ادامه داد: با تحقیقات و پیگیری‌هایی که باشگاه پیکان و عطابخش، مدیرعامل این باشگاه داشت با چند باشگاه مطرح اروپایی وارد مذاکره شدیم تا شرایطی را فراهم کنیم که بازیکنان این باشگاه با هزینه‌های بسیار کم به تیم‌های ایران بیایند تا تحولی در این زمینه ایجاد شود و نگاه‌ها به والیبال کشورمان تغییر کند. خوشبختانه مذاکراتی با باشگاه مودنا انجام دادیم و در قدم‌های آینده  انشالله شاهد حضور بازیکنان تیم‌های پایه با صلاحدید سرمربیان تیم‌های ملی در باشگاه‌های مطرح خواهیم بود. ایران به علت شرایطی که دارد بازیکنان جوان و مستعد زیادی دارد که باید روی آنها کار کرد.

مشاور روابط بین‌الملل باشگاه پیکان درخصوص مبلغ قرارداد بازیکنانی که به تازگی عضو این تیم شده‌اند، گفت: توافقاتی که با این بازیکنان انجام شده اصلاً مالی نیست. بحث مالی برای بازیکنان بزرگ دنیا مطرح نیست، چون آنها قراردادهای میلیون دلاری می‌بندند و ما هرچقدر هم مذاکره کننده خوبی باشیم بازهم نمی‌توانیم آنها را راضی کنیم. شرایط حضور بازیکنان بزرگ در تیم‌های مختلف صرفاً مالی نیست و موارد دیگری هم وجود دارد.

وهاب‌زاده ادامه داد: در فضای مجازی دیدم که مطرح شده بود این بازیکنان مبالغ بسیار بالایی دارند که اصلاً درست نیست. انگاپت در مذاکراتی که داشت از عطابخش درخواست مبلغی به عنوان حقوق کرده بود که مدیرعامل توانست وی را راضی کند که از این مبلغ صرف نظر کرده و فقط به پاداش اکتفا کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این بازیکنان تنها در صورت قهرمانی مبلغی به عنوان پاداش دریافت خواهند کرد یا خیر، تصریح کرد؟ بله؛ آنها درصورت قهرمانی پاداش خواهند گرفت. سایر خبرها کذب است و هیچ مبلغ دیگری به آنها پرداخت نمی‌شود و خبری از پول‌های میلیاردی نیست. اگر تیم هم قهرمان نشود مبلغی دریافت نمی‌کنند. پیکان به عنوان پرافتخارترین تیم ایران و آسیا با باشگاه مودنا در سطوح مختلف مدیریتی قرارداد همکاری امضا کرده است. این دو بازیکن هم با مودنا قرارداد دارند و نمی‌توانند شخصاً برای امضای قرارداد اقدام کنند.

مشاور روابط بین‌الملل باشگاه پیکان در خصوص اینکه گفته می‌شود لژیونر شدن همسر امیر عطابخش، مدیرعامل باشگاه پیکان باعث حضور وی در این باشگاه شده است، تصریح کرد: آشنایی من با عطابخش مربوط به سال‌های قبل است. از زمانی که وی در ذوب‌آهن و مس سونگون حضور داشت با وی در ارتباط بودم. هر دو ورزشی هستیم. درمورد شایعاتی که به وجود آمده از دو جنبه می‌توانم پاسخگو باشم؛ ما شرایطی را برای حضور خانم ایمانی در یک باشگاه بسیار بزرگ به نام پورتو فراهم کردیم که افتخاری برای والیبال ایران به شمار می‌رود. اگر این اتفاق از طریق من انجام شده است برای من هم یک افتخار محسوب می‌شود.

وهاب‌زاده ادامه داد: نمی‌دانم چرا حضور من در باشگاه پیکان را به لژیونر شدن همسر مدیرعامل این باشگاه ارتباط می‌دهند. من به عنوان یک ایرانی تلاش کردم تا قدم مثبتی در دیپلماسی ورزشی بردارم و کمکی به والیبال بانوان بکنم. فکر نمی‌کنم این دو موضوع ربطی بهم داشته باشند. عطابخش از من درخواست کرد تا در این باشگاه حضور پیدا کنم و نباید موضوعات را با هم ترکیب کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مدرک معتبری برای ایجنتی از سوی فدراسیون جهانی والیبال دریافت کرده است یا خیر، اظهار داشت: من ایجنت فدراسیون جهانی نیستم و دیگر فعالیتی در این حوزه ندارم. هیچ کارگزاری در ایران نمی‌تواند تاییدیه‌های فدراسیون جهانی را دریافت کند، مگر اینکه از کشورهای دیگر اقدام کرده و اقامت کشور دیگری را داشته باشد. در حال حاضر فعالیتی در زمینه ایجنتی FIVB ندارم و فقط در خدمت باشگاه پیکان هستم.

مشاور روابط بین‌الملل باشگاه پیکان گفت: در آینده نام باشگاه‌های بزرگتری را در حوزه فوتبال، والیبال و بسکتبال در بحث عقد قراردادهای خواهرخواندگی خواهید شنید. به هر حال باشگاه پیکان از معدود باشگاه‌هایی است که در رشته‌های مختلف ورزشی فعالیت می‌کند و باید به عنوان نماینده ایران بتواند از کمپ باشگاه‌های بزرگ جهان استفاده کند.

انتهای پیام/

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

-- بارگیری کد امنیتی --