کمیته فنی والیبال ریسک نکرد/ کسب سهمیه جهانی در اولویت است

کمیته فنی والیبال برای کاهش ریسک و خطرات احتمالی از دست رفتن سهمیه جهانی تیمی را روانه مسابقات قهرمانی آسیا می‌کند که به فینال راه یابد.

به گزارش روابط عمومی هیات والیبال استان تهران،به نقل از مهر،کسب سهمیه رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان یکی از علل مهم برای حضور پرقدرت تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا – ژاپن است.

۲۴ تیم  جواز حضور در رقابت‌های قهرمانی ۲۰۲۲ جهان در روسیه را کسب خواهند کرد. روسیه به عنوان میزبان مسابقات، لهستان، قهرمان دوره گذشته رقابت‌ها و ۱۰ تیم برتر مسابقات قاره‌ای به همراه ۱۲ تیم برتر رنکینگ جهانی در مجموع ۲۴ تیم حاضر در مسابقات قهرمانی جهان را تشکیل خواهند داد.

در صورتی که تیم میزبان و یا قهرمان فعلی جهان به عنوان قهرمان قاره هم معرفی شود، تیم بعدی در رنکینگ جهانی جایگزین خواهد شد.

فدراسیون جهانی والیبال ۱۲ تیم برتر رنکینگ جهانی را بر اساس رده بندی پایان مسابقات ۲۰۲۱ اعلام کرده است.

تیم ملی والیبال ایران در حال حاضر در جایگاه هشتم جهان قرار دارد که تا این لحظه سهمیه مسابقات جهانی را در اختیار دارد اما این احتمال وجود دارد که تیم ملی در لیگ ملت ها و المپیک توکیو نتایج ضعیفی کسب کند که منجر به سقوط در رنکینگ جهانی شود.

البته این احتمال بسیار ضعیف است اما فدراسیون و کمیته فنی برای کاهش ریسک تصمیم بر این گرفته است تیمی روانه مسابقات قهرمانی آسیا شود که با حضور در فینال مسابقات، خطر کسب سهمیه جهانی خود را تا حد امکان کاهش بدهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

-- بارگیری کد امنیتی --